Prometni znakovi
Poznavanje prometnih znakova i njihovog značenja jedna je od osnovnih pretpostavki za sigurno sudjelovanje u prometu. Učenici petih razreda osnovnih škola kroz akcijski plan edukacije za sigurnu vožnju biciklom u prometu dobro su izučili sve prometne znakove.
Prometni znakovi na cestama dijele se na znakove opasnosti, znakove izričitih naredbi i znakove obavijesti.

Znakovi opasnosti služe da se sudionici u prometu na cesti upozore na opasnost koja prijeti na određenom mjestu, odnosno dijelu ceste i da se obavijeste o prirodi te opasnosti.

Znakovi izričitih naredbi stavljaju do znanja sudionicima u prometu na cesti zabrane, ograničenja i obveze.

Znakovi obavijesti pružaju sudionicima u prometu potrebne obavijesti o cesti kojom se kreću i druge obavijesti koje im mogu biti korisne.

Znakovi obavijesti za vođenje prometa obavještavaju sudionike u prometu o pružanju cestovnih smjerova, rasporedu ciljeva i vođenju prometa prema tim ciljevima te o raskrižjima, čvorištima i odmorištima na određenom smjeru ceste.

Poznavanje prometnih znakova i njihovog značenja od izuzetnog je značaja za sigurno sudjelovanje u prometu, a to se posebno odnosi na učenike petih razreda kada u prometu upravljaju biciklom.
Prometni znakovi