BICIKLOM U PROMETU
Održano natjecanje u O.Š."Kistanje"

Osnovna škola „Kistanje „  je bila domaćin školskog natjecanja u  prometno-odgojnoj akciji ''Biciklom u prometu'' koja se provela sukladno  akcijskom planu županije Šibensko-kninske u organicaiji HAK-a, Agencije za odgoj i obrazovanje i MUP-a.

U srijedu  26. svibnja u 14:00 na školskom igralištu natjecali su se učenici osnovne škole Kistanje

Natjecalo se 9 djevojčica i 9 dječaka.

U prvom dijelu učenici su rješavali testove za provjeru prometnih i sigurnosnih pravila vozača bicikla koje je donio, pregledao i ocijenio ovlašteni predstavnik HAK-a..

U drugom dijelu natjecatelji su pokazali spretnost u vožnji bicikla na poligonu sastavljenom od 8 različitih vježbi što su ocjenjivali policijski službenici Policijske postaje Knin.

Nakon zbrajanja ocjena testa i poligona saznali su se pobjednici. Kod djevojčica je osvojila prvo mjesto i nagradu bicikl Marija Ćibarić , a kod dječaka prvo mjesto i nagradu bicikl je osvojio Nikola Lalić

Učenici su pokazali zavidno znanje iz poznavanja prometnih pravila i spretnost u upravljanju biciklom, a upravo to će doprinijeti manjem broju stradavanja u prometnim nesrećama.

uvod
plan